İster ufak evler olsun, isterse de ufak çaplı işletmeler hatta ve hatta çok büyük firmalar. Hepsinin mutlaka kullanmadığı eşyalar ve bu eşyaları saklamak için kullandığı bir deposu vardır. Fakat bu depolara eşyalar gelişi güzel atılmazlar. Eşyaların zarar görmemesi için depo raf sistemleri kullanılır. Büyük firmalar depoları için özel olarak sipariş verirken, küçük çaplı firmalar ise ikinci el depo rafı fiyatlarını kontrol ederek ucuz yollu diyebileceğimiz bir ürün bulabilirler.ucuz depo rafları, ucuz ikinci el raflar, ikinci el depo rafı

Nasıl Seçilmesi Gerekir

Sıfır ve ya ikinci el depo rafı alırken dikkat edilecek bazı huşular vardır. Her şeyden önce rafın yüksekliği ile deponun yüksekliği uygun olmalıdır. Yani depo tavanı ile en üst raf arasında en az 50 santimetrelik bir boşluk bulunmalıdır. Bu bütün rafların verimli bir şekilde kullanılması için çok önemlidir. Bazı küçük işletmeler için depo rafları gerekmeyebilir fakat büyük kurumsal firmalar için depo rafları olmazsa olmazlardandır. Depo rafları ikinci el alınırken dikkat edilecek başka bir husus ise, rafların çürümemiş ve sağlam bir durumda olmasıdır.

Küçük Esnaf İçin İdeal

O an için yeni raf siparişi vermeye durumu olmayan, ileride zaten sıfır raf alma fikri olan ve ya tamamen küçük bir firma olmasından dolayı, bir firma ve ya bir kişi, ikinci el depo raflarını seçebilir ve kullanabilir. Dikkat edilecek tek nokta çürümüş olmamasıdır.

Bir önceki yazımız olan Metal Depo Raf Sistemleri başlıklı makalemizde metal raf sistemi, metal raf sistemleri ve metal raflar hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: 2.El Raf

Comments are closed.