Sizin için en iyi olan raf sistemini belirlemek istiyor ve buna göre palet rafı satın almak istiyorsanız; öncelikle palet rafı alım satımı gerçekleştiren firmalar ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Son yıllarda taşımacılığın ve depolamanın gözde raf sistemleri içerisinde yer alan palet raflarının kullanımı; birçok sektöre, yükün cinsine, boyutuna ve raf sisteminden beklentilerinize göre farklıklar gösterebiliyor. Ahşap, sunta, plastik vb. farklı malzemelerden üretilen palet raflarının her birinin diğerine göre kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Palet raf sistemleri içerisinde en çok tercih edilen modeller ise sırt sırta palet rafı(konvansiyonel), içine girilebilir ve içinden geçişli(drive in ve drive out), geri itişli(push back) raf sistemi olmak üzere farklı amaçlara hizmet ediyor.

palet raflarının kullanımı, Çıkma palet raf satışı, Palet rafı alım satımı

Çıkma palet raf satışı, günümüzde birçok firma tarafından gerçekleştiriliyor ve çıkma raflar, birden fazla kolu ile daha fazla yükün ve eşyanın depolanmasına olanak tanıyor. Paletli kayar raf sistemleri, yüksek depolama yoğunluğu sağlarken, raf sisteminde yer alan tüm paletlere erişim imkânı pek de mümkün olmuyor. Tüm paletlere kolay erişim sağlayan konvansiyonel palet rafları ise düşük depolama yoğunluğu ile daha az sayıda ürünün depolanmasına fırsat tanıyor. Kısacası, daha önce de belirttiğimiz gibi her palet raf sistemi beraberinde kendine özgü avantaj ve dezavantajlar getiriyor. Palet rafı alım satımı gerçekleştiren birçok firma; ikinci el palet raf satım işlemlerini de gerçekleştirerek; taşımacılık işlemlerini daha düşük maliyetlerle gerçekleştirmek isteyen kişilere hitap ediyor.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Çıkma Raflar İle Uygun Fiyata Depolama Yapabilirsiniz başlıklı makalemizde çıkma raflar ve ucuz çıkma raf hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.