Klimalar insanlık tarihinin önemli ve en kaliteli icatları arasında yer almaktadır, klimalar günden güne gelişmektedir ve bir adım daha yükselmektedir diğer elektronik eşyalar arasında bu dönemlerde klimalara fazla sayıda talep olmasının önemli sebeplerinden biriside yeni nesil klimaların çevre dostu olup ve sağlığa zararı olmamasıdır. Şimdi hep yeni klimalardan bahsettik birazda eskimiş klimalara yönelelim eskimiş klimaların çoğu ömürlerini tamamlamış ve hurda çöplüklerinde yerlerini almışlardır diğer kalanlar ise son demlerindedirler eskiyen yani hurda klimaları, Klima hurdası alan hurdacılar, toplamaktadırlar cüzi bir fiyata aldıkları hurda klimaları geri dönüşüm fabrikalarına satarak geçimlerini sağlamaktadırlar.

Klima hurdası alan hurdacılar, Klima hurdası satışı, Klima hurdası alım satımı

Tabi hurdacı diyoruz da aslında bu sektöre faydaları çok, geri dönüşüm yapılmasaydı şuan o kadarda talep olmayacaktı klimalara çünkü fiyatları çok artacaktı bu demek oluyor ki bu sektörde bu döngü dönmezse teknoloji ilerleyemez ve hatta gerileyebilir. Klima hurdası satışı yapan yerler bellidir herkesin aklına gelen hurda çöplükleridir bu çöplüklerde bulunan hurdalar geri dönüşüm yapan fabrikalar tarafından satın alınırlar ve geri dönüşüm kuyruğuna girerler. Klima hurdası alım satımı çöplük sahipleri tarafından yapılır her şehirde hatta birçok ilçede bulunmakta hurda çöplükleri buralardan klima hurdası alabilirsiniz hurda almanız için illa fabrika sahibi olmanızda gerekmez. Mesela sizin klimanızın kartı yanmıştır veya başka bir materyaline zarar gelmiştir çöplükteki bir klimadan temin edebilirsiniz ücreti karşılığında, ücreti de normal piyasa fiyatından düşüktür.

Bir önceki yazımız olan Hurda alanlar ödemeyi peşin yapıyor mu? başlıklı makalemizde Hurda Alan Yerler ve Hurda alanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: Hurda Alımı

Comments are closed.