Günümüzde ikinci el raf satışı hemen her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Raflar genellikle büyük alış veriş merkezlerinde, resmi dairelerde, depolarda, okul ve kütüphanelerde kullanılan ürünleri sınıflandırmaya tasnif etmeye yarayan bölmelerle bir araya getirilmiş ünitelerdir. Üretim sektöründe hatırı sayılır bir yeri vardır. Her mekâna göre üretilebilen raflar metal, ahşap ya da sert plastiklerden imal edilmektedir. Böylece uzun yıllar kullanma imkânı sağlayan bu eşyalar dayanıklı olduklarından uzun ömürlüdürler.  Yerleştirildiği alandan sökülüp yeniden başka bir yere kurulumu yapılan bu eşyalarda deforme olma olasılığı çok azdır. Az yer kaplayıp fazla eşya stoklamaya yaradığından mağazalarda ve arşivlerde kullanımı oldukça yaygındır. Dayanıklı ham maddelerden üretildiği için kullanım ömrü de uzun olan bu rafların ikinci el olarak satışı ve alışı yaygın bir yöntemdir.

ikinci el raf satışı, İstanbul raf dükkânları, ikinci el raf dükkânları

İkinci el raf dükkânları ihtiyaç doğrultusunda gerekli olan mekâna uygun rafları temin etmektedir. Özellikle İstanbul raf dükkânlarında pek çok çeşit ürün bulunmaktadır. Montaj işleri de yine bu dükkânlar aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu piyasa ihtiyaçlara hızlı cevap verebilmekte dayanıklı ve kaliteli ürünleri daha ucuz fiyatlara satmaktadır. İnternetten ve mağazalardan ulaşabileceğiniz ikinci el raf dükkânlarında her kalitede ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiziksel koşullar göz önünde bulundurularak kurulan raflar uzun süre kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kısıtlı alanlarda geniş yer açmak ve çeşitli boyutlardaki ürünleri stoklamak için kullanıldığında fayda sağlaması kaçınılmazdır. İşletmenizde kullanacağınız rafları ikinci el tercih ederseniz daha uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2. El Çelik Raf Satıcıları başlıklı makalemizde 2. el çelik raf, 2. el raf fiyatları ve Çelik raflar hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: 2.El Raf

Comments are closed.