Büyük bir fabrikanın, orta boyda bir işletmenin hatta küçük bir evin bile zamanla kullanmamaya başladığı eşyalarını koyduğu, kiler diyebileceğimiz bir deposu bulunmaktadır. Bazı durumlarda ise bu depolarda çeşitli raf sistemleri bulunur. Büyük fabrikalar, satış mağazaları depolarında bu tür depo raf sistemlerinden yararlanırlar. Bu hem malı korur, hem de düzenli bir görünüm sağlar..ikinci el depo rafı, depo raflarının alım satımı, ikinci el depo rafı satışı

Hangi Depolara Lazım

Deposu olan her mekana raf lazım olmayabilir. Firmanın faaliyet alanı olan sektör, firmanın büyüklüğü gibi etkenler, bir depo hatta depoda raf sisteminin ihtiyacı konusuna yön verebilir. Eğer ufak çaplı bir firma ise, depoda raf olmayabilir eğer depo lazım olursa bir çok depo rafları ikinci el olarak satışta bulunmaktadır. Bu satışta olan ikinci el depo raflarından uygun fiyatlı olanı alınıp, depoya kullanılmak üzere yerleştirilebilir.

Nelere Dikkat Edilmeli

Her raf sistemi, her depoya uygun olmayabilir. Depo rafları ikinci el olarak alınırken ve ya sıfırdan sipariş verilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus raf sistemi ile deponun boylarının uyuşmasıdır. Bu, raf sisteminin en üst rafı ile depo tavanı arasında en az 60 cm civarında bir boşluk olması demektir. Ayrıca firmanın çalıştığı sektöre daha hafif ve ya daha sağlam olan depo rafları seçilebilir. İkinci el alınırken boydan sonraki esas unsur ise rafların çürümemiş olmasıdır. Bu şartlara uyan depo rafları ikinci el olarak alınabilir.

Bir önceki yazımız olan Ofis Ve İşyerlerinin Daimi Elemanı başlıklı makalemizde 2.el raf alım satımı, 2.el raf kullanımı ve ikinci el raf alım satımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Categories: 2.El Raf

Comments are closed.